Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Expediční kamera

Datum akce: sobota, 30. 3. 2019
Čas akce: 16:00 hod.
Místo konání: Kino Centrum, Karviná
Předprodej: již v prodeji
Vstupné: 90 Kč/mládež, studenti, senioři 60 Kč
Další informace:
Kontakt:
Přílohy:

plakát

Festival filmů o přírodě, cestování, sportu a dobrodružství.

Jubilejní (desátý) ročník největšího filmového festivalu outdoorového filmu v ČR Vám nabídne 5 snímků plných nádherných přírodních scenérií, odvážných sportovních výkonů a neuvěřitelných lidských příběhů.

Festivalem bude diváky znovu provázet karvinský cestovatel a dobrodruh Ivo Petr, který do programu přispěje také poutavým povídáním a velkoplošnou prezentací svých fotografií ze sedmi výprav do Himálají s názvem „Himáláj – Hororáj“.

A na co se tentokrát můžete těšit letos? Třeba na expedici do nitra peruánské džungle v českém snímku cestovatele Mirka Haluzy Matsés. Dva silné příběhy hory Tupendeo v indických Himalájích nabídne stejnojmenný švýcarský snímek, vyprávějící nejen o jejím zdolání v roce 2015, nýbrž také o zoufalém boji o život, který pod tímto vysněným vrcholem prožil v roce 1992 horolezec Jonathan Bamber. Spoustu adrenalinu na souši i na divoké vodě přinese snímek Waiau-Toa Odyssey popisující dobrodružné putování divočinou Nového Zélandu na horských kolech a nafukovacích člunech. Doslova k neuvěření je medailonek handicapované lezkyně z Nové Anglie, která se ve snímku Stupmed pokusí o zdolání lezecké cesty ultratěžké obtížnosti, přestože má jen jednu ruku. A neuvěřitelný závod napříč Spojenými státy v podání dvou houževnatých cyklistek zažijete ve filmu Divided.

Vstupenky můžete zakoupit zde: http://www.kinokarvina.cz/klient-310/kino-82/stranka-2223/film-301406