Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Lakomec

Datum akce: úterý, 6. 10. 2020
Čas akce: 19:00 hod.
Místo konání: velký sál MěDK
Předprodej: od 3. 9. 2020, od 15:00 hodin v pokladně MěDK Karviná, od 16:00 hodin v pokladně kina Centrum a on-line
Vstupné: 425 Kč, 405 Kč
Další informace: délka představení: 150 min. včetně přestávky
Kontakt:
Přílohy:

plakát

tisková zpráva

Upozorňujeme zákazníky na povinnost mít od 10. 9. 2020 ve vnitřních prostorách budov nasazenou roušku. Děkujeme za pochopení.

Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra. Tento mistr francouzské a světové komediografie zachytil v hlavní postavě Harpagona věčné lidské vlastnosti nezdravých tužeb, hamižností, podezíravosti a obav. Strach je to, co nás ovládá a deformuje, pokud mu podlehneme. Molièrův Lakomec není jen tím, kdo nezdravě shromažďuje peníze. Tato vlastnost je jeho chorobou. Lakota je jeho náboženstvím, světonázorem a posláním. Staví na hlavu všechno, co dělá, i vztahy s nejbližšími a dokonce také lásku. Molière Lakomce nevymyslel, zachytil typ, který tu vždy mezi námi byl a nadále bude. Převtěluje se, mění šaty, účes, stranickou příslušnost, sociální původ, ale přesto ho lze najít v každé době, v každém větším společenství.

Uvádí: Divadlo Kalich

Účinkují: Pavel Zedníček, Marika Procházková, Ondřej Novák/Aleš Petráš, Jana Švandová, Sarah Hlaváčová, Roman Štabrňák/Lukáš Král, Mojmír Maděrič, Zdeněk Palusga, Kristián Kašpar, Lukáš Matocha