Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Manon - Jules Massenet

Datum akce: úterý, 12. 11. 2019
Čas akce: 17:30 hod.
Místo konání: Kino Centrum, Karviná
Předprodej: již v prodeji
Vstupné: 230 Kč, děti, studenti a senioři 200 Kč. Vstupné v rámci předplatného 180 Kč.
Další informace:
Kontakt:
Přílohy:

plakát

plakát

tisková zpráva

Světové umění v kině Centrum.

Berlínské nastudování romantické operní klasiky s pěveckými superhvězdami v hlavních rolích.

Ruská sopranistka Anna Netrebko a mexický tenor Rolando Villazón již dlouho dominují světu vážné hudby. Jejich pěvecký i herecký výkon v této hře však vstoupil do dějin moderní opery i divadla a jednoznačně představuje zážitek, který si stojí za to připomínat i po letech. V berlínském nastudování Massenetovy opery podle klasické předlohy abbého Prévosta, je tragická hrdinka Manon Lescaut prezentována jako svěží a naivní dívka, které jde především o to, aby vypadala jako filmové hvězdy své doby. Manon je rozpolcena mezi koketerií a hlubokou láskou, mezi frivolitou a hlubokým odhodláním a postupně střídá podoby Audrey Hepburne, Marilyn Monroe, Giny Lollobrigidy nebo Ingrid Bergman. Dílem prochází s odzbrojující nevinností i s jistou zvráceností, a tak je finální scéna, kdy si Manon uvědomí své chyby minulosti, o to působivější. V čele orchestru stál proslulý dirigent Daniel Barenboim, který operu uchopil s energií, jež dává dokonale vyniknout dramatickým pasážím a je velice podmanivá v pasážích lyrických.

Záznam: 2007; Opera o pěti dějstvích ve francouzském znění s českými titulky; přibližná délka 159 minut (1 přestávka)

Libreto: Henri Meilhac a Philippe Gille; Předloha: Antoine François Prévost; Dirigent: Daniel Barenboim; Režie: Vincent Paterson; Kostýmy: Susan Hilferty; Choreografie: Johannes Leiacker;  Sbor Staatsoperchor a orchestr Staatskapelle Berlin.

Vystupují: Anna Netrebko (Manon), Rolando Villazón (Rytíř des Grieux), Christof Fischesser (Hrabě des Grieux), Alfredo Daza (Lescaut), Rémy Corazza (Guillot de Morfontaine), Arttu Kataja (De Brétigny), Gal James (Javotte), Silvia de la Muela (Rosette), Hanan Alattar (Poussette).

Státní opera, Berlín, Německo, 159 min., české titulky.

Vstupenky si můžete zakoupit ZDE.