Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Marieta Puhovichová

Datum akce: neděle, 11. 9. 2022
Čas akce: 16:00 hod.
Místo konání: kostel Povýšení sv. Kříže
Předprodej: od 4. 8. 2022, od 15:00 hodin v pokladně MěDK Karviná a od 16:00 hodin on-line
Vstupné: 200 Kč
Další informace: Jednotlivé koncerty budou probíhat vždy v neděle, 11. 9. 2022, 18. 9. 2022, 25. 9. 2022. Předprodej vstupenek na pokladnách a online rezervace končí v 18:00 hodin vždy ve čtvrtek před nedělním koncertem. Vstupenky bude poté možno zakoupit půl hodiny před začátkem koncertu v kostele Povýšení sv. Kříže.
Kontakt:
Přílohy:

plakát

program

18. ročník festivalu varhanní hudby na královském nástroji v duchovním prostředí se uskuteční v září 2022 (neděle 11., 18. a 25. 9.).

Koncerty začínají vždy v 16:00 hodin.

Účinkuje: Marieta Puhovichová - varhany

Marieta Puhovichová, roz. Demeterová se narodila ve Vranove nad Topľou. Hudební vzdělání započala na konzervatoři v Košicích, kde současně vystudovala obory hra na klavír a hra na varhany. Po absolutoriu pokračovala ve studiu na Vysoké škole múzických umení ve třídě doc. Imricha Szabó a poté ve třídě prof. Ferdinanda Klindy. V roce 2007 se zúčastnila stipendijního pobytu na Hochschule für Musik v německém městě Detmold pod vedením prof. Gerharda Weinbergera a Tomasza A. Nowaka. V roce 2009 ukončila magisterské studium v oboru hra na varhany na VŠMU pod vedením prof. J. V. Michalka a pod stejným vedením absolvovala doktorské studium v roce 2012. V rámci studia rozšířila své hudební vzdělání na mnohých interpretačních kurzech na Slovensku i v zahraničí pod vedením renomovaných osobností, např. J. Guillou, O. Latry, M. Sander, J. Tůma, M. Melcová, Ph. Lefevre, B. van Oosten. V roce 2010 se zúčastnila mezinárodního projektu „Akademie historische Orgel in Süddeutschland“ v Německu. V roce 2011 účinkovala v projektu Accentus Musicalis v rakousém Eisenstadt se souborem staré hudby Musica Aeterna.

Vystupovala na mnohých koncertech a festivalech na Slovensku i v zahraničí /Německo, Rakousko, Maďarsko/. Pedagogicky působí na Církevní konzervatoři v Bratislavě a působí jako korepetitorka pěveckého sboru Chorus Cantilena v Janovicích.

Společně s manželem Martinem Puhovichem a kolegou Markem Vráblem založila občanské sdružení ORGANyBOF, které zaštiťuje organizaci hudebních festivalů „Slovenské historické organy“ a „Bratislavský organový festival“.