Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Opavští hudci

Datum akce: neděle, 7. 7. 2019
Čas akce: 17:00 - 19:00 hod.
Místo konání: Masarykovo náměstí, Karviná-Fryštát
Předprodej:
Vstupné: zdarma
Další informace:
Kontakt:
Přílohy:

plakát

Cimbálová muzika OPAVŠTÍ HUDCI prošla za dobu své existence pestrým vývojem. Vznikla v roce 1983 při městském domě Petra Bezruče, z potřeby uvádět na veřejnost opavský folklór. Soubor se zúčastnil mnoha soutěží a festivalů. Samozřejmostí byly přehlídky ve Strážnici, Dolní Lomné, Rožnově pod Radhoštěm, Klatovech, Praze, ale také v Srbsku, Polsku, Chorvatsku, Řecku, Francii a jiných zemích.

Přijďte si v jejich podání poslechnout lidové písně z celé Moravy i Slovenska.

Cimbálová muzika Opavští hudci prošla za dobu své existence pestrým vývojem. Vznikla v roce 1983 při  městském domě Petra Bezruče z potřeby uvádět na veřejnost opavský folklór. Tak jako se měnilo složení muziky, měnila se také její tvář a zaměření. Na dlouhá léta se základem činnosti stala spolupráce s folklórními soubory Bejatka ze Štítiny, Olšina z Orlové, Srubek ze Štěpánkovic, Slovácký krúžek z Krnova nebo Ischias z Opavy. Repertoár se  rozrostl o spousty tanců a písní, které jsme šířili mezi stále početnější publikum. Přišla doba pravidelných účastí na regionálních, zemských i mezinárodních folklórních festivalech, doba zájezdů  a nových inspirací. Samozřejmostí byly přehlídky ve Strážnici, Dolní Lomné, Rožnově, Klatovech, Praze, ale také třeba v Srbsku, Polsku, Chorvatsku, Řecku, Francii, Rumunsku, Litvě, Dánsku... Dnes tyto aktivity přenecháváme svým následníkům a soustředíme se na komornější činnost a zdokonalování vlastního stylu.
Disponujeme jedinečnou šíří repertoáru a díky zkušenostem i vytříbeným citem pro potřeby toho kterého publika.  Prezentujeme se  nejen na folklórních akcích - trhy, besedy u cimbálu, vinobraní, kateřinské zábavy, pochovávání basy... , ale také na akcích komerčního, propagačního a společenského charakteru. Výjimkou nejsou plesy, firemní večírky, obecní slavnosti, rodinné oslavy, svatby atd. Jsme schopni zahrát k tanci i k poslechu, hrajeme a zpíváme písně z celé Moravy i Slovenska, a to i na přání. Obsazení naší muziky je dáno prostorovými a zvukovými možnostmi  organizátora akce, hrajeme v počtu od pěti do devíti muzikantů a máme vlastní dopravu.  Organizacím jsme schopni vystavit fakturu a doklad o zaplacení. Vystupujeme v kroji. V případě zájmu jsme schopni ihned učinit cenovou nabídku.
Našim cílem je spokojené publikum a radost z vlastního muzicírování. Můžete nás také navštívit na pravidelných zkouškách každou středu od 19 do 21 hodin na Školním statku vedle Masarykovy střední zemědělské školy v Opavě.


Více zde: https://opavstihudci.webnode.cz/

Foto1