Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Prolínání kultur - festival národnostních menšin - ZRUŠENO

Datum akce: neděle, 14. 6. 2020
Čas akce:
Místo konání: Masarykovo náměstí, Karviná-Fryštát
Předprodej:
Vstupné:
Další informace:
Kontakt:
Přílohy:

Tisková zpráva

TISKOVÁ ZPRÁVA

Karviná 6. květen 2020

LETOŠNÍ DNY KARVINÉ NEBUDOU
 

Z důvodu opatření kvůli koronavirové epidemii se letošní Dny Karviné neuskuteční. V současné době totiž není možné pořádat akce s větším počtem návštěvníků, a toto opatření má platit i v nejbližších měsících. Dny Karviné 2020 měly proběhnout 12. a 13. června 2020 a mezi jejich hlavní hvězdy patřili zpěváci Janek Ledecký, Marek Ztracený, Mikolas Josef a kapela Divokej Bill.

„„Velice nás to mrzí, že se letošní Dny Karviné neuskuteční. Řešili jsme i variantu, že bychom je uspořádali na podzim. Nikdo však nyní není schopen odhadnout, jak dlouho budou opatření a omezení trvat. V září a říjnu jsou však naplánovány další akce a termíny nejsou volné. Mnoho z neuskutečněných, nelze jednoduše přesunout do podzimních měsíců,“ říká náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD).

Další ročník Dnů Karviné by měl proběhnout tedy po roční pauze opět na začátku června roku 2021. „Chceme slíbit našim občanům, že jim letošní zrušené Dny Karviné v příštím roce vynahradíme. Společně s Městským domem kultury Karviná a Inciativou Dokořán pro ně připravíme opět atraktivní program,“ dodává náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestraník za ČSSD).

Na nemožnost pořád akce pro veřejnost doplatil i festival národnostních menšin Prolínání kultur. Ten měl proběhnout na Masarykově náměstí v neděli 14. června 2020. Festival bude mít rovněž roční pauzu.

Rovněž se neuskuteční populární festival Dolański Gróm. Jeho hlavní hvězdou měl být bývalý zpěvák skupiny Genesis Ray Wilson. Akce měla proběhnout v areálu Lodičky v sobotu 20. června 2020. „Ještě před několika dny stále probíhaly přípravy a my jsme věřili, že se stane zázrak. Bohužel se ukázalo, že život není pohádka a zázraky se nedějí. Máme však pro vás pozitivní zprávu. Známe datum příštího festivalu Dolański Gróm, uvidíme se 19. června 2021 opět na Lodičkách v Karviné. Naším cílem je zachovat stejný program,“ říká spoluorganizátor festivalu Leszek Koch.

 

 

Bc. Lukáš Hudeček

tiskový mluvčí
Oddělení Kancelář primátora

 

Statutární město Karviná - Magistrát města Karviné

Adresa: Fryštátská 72/1, 733 24 Karviná-Fryštát

Telefon: +420 596 387 631  GSM: +420 604 104 608  

Email  |   Web  |   Facebook  |   Twitter  |   Instagram  |   Youtue