Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Rangers - Plavci

Datum akce: sobota, 16. 3. 2019
Čas akce: 19:00 hod.
Místo konání: velký sál MěDK
Předprodej: od 4. 1. 2019, od 15:00 hodin v pokladně MěDK Karviná, od 16:00 hodin v pokladně kina Centrum a on-line
Vstupné: 150 Kč
Další informace:
Kontakt:
Přílohy:

plakát

Slavná česká skupina Rangers-Plavci věnující se stylu folk a country!

Oblíbená česká skupina Rangers-Plavci, věnující se stylu folk a country, oslavila již 50 let své existence. Skupina se ve svém žánru stala legendou, její písničky zlidověly a všechny generace si je nejen při koncertech dodnes prozpěvují.

První sestava se sešla v roce 1964 a tvořili ji Milan Dufek, Antonín Hájek, Mirek Řihošek, Jan Vančura a Jiří Veisser. O rok později pětice odehrála svůj první koncert, za pivo a párek. O další dva roky později se zúčastnili festivalu Porta a hned první vítězství. Svou první desku vydali v roce 1968 u firmy Panton a již v roce 1970 měli na svém kontě první prodaný milion desek v Československu. V době normalizace se skupina musela přechodně přejmenovat na Plavce.

Jako jedni z mála jezdili do zahraničí, a to do exotické Jižní Ameriky, na Kubu; v roce 1988 měli 14 koncertů v Sao Paulu. Na konci roku 1989 postihla kapelu osudová rána. Po těžké nemoci zemřel kapelník tehdy stále ještě „Plavců“ Antonín Hájek. V roce 1990 se skupina vrátila k původnímu názvu Rangers. V devadesátých letech koncertovali po USA, Kanadě a Austrálii a obdrželi ocenění za prodané desky. V roce 2005 tragicky zahynul druhý ze zakládajících členů Milan Dufek.

Mezi nejznámější písně patří: Zvedněte kotvy, 500 mil, Teče voda, Rákosí, Pole s bavlnou, Láska je věc kouzelná, Vysočina, Orchidej a další.

Aktuální koncertní program skupiny Rangers-Plavci zahrnuje průřez jejich dosavadní tvorbou s důrazem na největší hity. Přijďte si ve dvou hodinách prožít celých 50 let znovu - spolu s nimi.

Více informací najdete na nových stránkách http://www.rangers-plavci.cz/