Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Tellinger & Fresk - jazzový koncert - HLEDÁME NÁHRADNÍ TERMÍN

Datum akce: středa, 20. 5. 2020
Čas akce: 18:00 hod.
Místo konání: Obecní dům Družba
Předprodej: bude upřesněn po zveřejnění náhradního termínu
Vstupné: 100 Kč
Další informace: Délka koncertu: 90 minut s přestávkou.
Kontakt:
Přílohy:

Telinger & Fresk je souzněním duší myslí mezi jihoafrickým pokladem, Barborou Tellinger, kreativní zpěvačkou, jejíž čistý tón a přirozený vokální styl už desítky let strhují hudební publikum a americkým jazzovým klavíristou, nominovaným na cenu Grammy Johnem Freskem. Jejich repertoár sahá od jazzových standardů  „Great American Songbook“ až po mnoho originálních skladeb v podobném stylu. Rádi také improvizují s nejazzovým materiálem, takže se může snadno stát, že swingujete na Foo Fighters nebo Led Zeppelin nebo sníte nad jazzovou baladou od Carol King nebo James Taylor.
Duke Ellington, Irving Berlin, Cole Porter, Gershwin, Victor Young, Johnny Mercer, Jimmy Van Heusen, Hoagy Carmichael, Monk – to jsou jen někteří oblíbení skladatelé Tellinger & Fresk.
Barbora Tellinger je více než 25 let profesionální zpěvačkou, skladatelkou, profesorkou, hlasovou umělkyní a herečkou působící po celé jižní Africe. Na jevištích a ve studiích, v muzikálech, kabaretech, popových, rockových a jazzových kapelách se cítí jako doma. Vystupovala na pódiích od Kapského Města až do Prahy, v Redutě, Jazz Docku, Aghartě, v hotelu Imperial, divadle Joburg, Jihoafrickém státním divadle, stadionu Ellis Park, Sun City Superbowl a dalších.
Kariéra amerického klasicky vzdělaného klavíristy Johna Freska, který nabyl hudební cit a zkušenosti také v popu, rocku a jazzu, zahrnuje více než 30 let profesionální činnosti ve všech hudebních polohách. V USA spolupracoval mimo jiné s Bobbym McFerrinem, Chickem Coreaem a pravidelně provádí aranžmá pro hlavní americké jazzové hudebníky jako je například Patrick Lamb. V Jižní Africe působil jako aranžér, hudební režisér a klavírista pro významné firemní akce, klasické soiré, v Johannesburg Big Band, Johannesburg Festival Orchestra a hrál s desítkami sólových umělců a souborů. Byl klavíristou pro televizní show „Strictly Come Dancing“ a doprovázel Ronana Keatinga.
Tellinger & Fresk hrají jako duo, kvartet i s velkými swingovými kapelami. Jejich nedávný přesun do Prahy je skvělým výběrem místa pro další dosah k širšímu publiku po celé Evropě.

Ukázka společné tvorby: ZDE

Občerstvení zajištěno.