Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Projekty realizované v roce 2015

V roce 2015 byly realizovány následující projekty:

 

Hudba + Tanec = Karviná

Projekt byl zaměřen na všechny věkové skupiny s důrazem na seniory a mládež.

Jeho cílem byla podpora a rozvoj aktivního přístupu ke kultuře v oblasti hudebních a tanečních aktivit, rozšíření nabídky tanečních a kulturních akcí.

Projekt byl zahájen v září 2014 a ukončen byl v červenci 2015. V jeho rámci proběhly  hudební, taneční a společenské akce pro různé cílové skupiny, např. Myslivecká zábava, Oldies Party, Mikulášoviny - Zpíváme a tančíme s Míšou - Popletení čertíci, Mydy Rabycad - koncert ke svátku sv. Valentýna, Pocta Waldemaru Matuškovi - Jaromír Adamec a Acoustis Band, Irish Party a červnová diskotéka na Masarykově náměstí v rámci Dnů Karviné.

Fotogalerie:
Oldies Party
Mikulášoviny - Zpíváme a tančíme s Míšou - Popletení čertíci
Mydy Rabycad - koncert ke svátku sv. Valentýna
Pocta Waldemaru Matuškovi - Jaromír Adamec a Acoustis Band
Irish Party

 Projekt byl realizován díky podpoře Nadace OKD.

 

logo OKD1

 


Pojďte s námi do pohádky – Karviná dětem

Projekt byl zaměřen na děti a mládež a jeho cílem bylo nabídnout jim atraktivní, kvalitní a obsahově vhodný způsob trávení volného času.
 

Projekt byl zahájen v červnu/2014 a ukončen byl v květnu/2015. V jeho průběhu byly pro děti naplánovány pohádky, divadelní představení, filmové projekce, soutěže, diskotéky, workshopy, interaktivní pořady apod.

V rámci projektu byly realizovány tyto akce:

Veselá Tramtárie
Začarovaný strom
O Koblížkovi
Jak pejsek s kočičkou vařili dort
Šípková Růženka
Velikonoční výtvarná dílna
Sněhurka

Fotogalerie:
Veselá Tramtárie
Začarovaný strom
Velikonoční výtvarná dílna

Projekt byl realizován díky podpoře Nadace OKD.

OKD


Prolínání kultur - festival národnostních menšin

Projekt byl zaměřen na vzájemné poznávání tradic i současnosti národnostních menšin žijících na Karvinsku a posilování společensko-kulturních styků se sousedními národy. V jeho rámci se na Masarykově náměstí uskutečnily koncerty a vystoupení českých, polských, slovenských, romských, řeckých a židovských souborů.

Partnery projektu byli: Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva města Karviné, zástupci jednotlivých národnostních menšin žijících v Karviné – Řecká obec, Obec Slováků, místní skupiny PZKO, Sdružení Romů Severní Moravy.

Odkaz na akci:
Prolínání kultur – festival národnostních menšin

Fotogalerie:
Prolínání kultur - festival národnostních menšin

Projekt se uskutečnil za finanční podpory Ministerstva kultury.

Projekt byl financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

 moravskoslezský kraj


Karvinské varhany 2015

Po čtyři zářijová nedělní odpoledne se v kostele Povýšení sv. Kříže v Karviné- Fryštátě uskutečnil již 11. ročník festivalu varhanní hudby s názvem Karvinské varhany. Dramaturgie tohoto ročníku vycházela právě z čísla 11, potažmo z rovnice 1 + 1 = 2. Návštěvníkům koncertů se tak představili varhanice Marta Wierzgoń a klavírista Lukáš Michel (1 + 1 hráč na klávesové nástroje), manželé Ladislav a Ester Morawetzovi s kombinovaným pořadem pro varhany a zpěv (1 + 1 učitel a žák), italští varhaníci Federika Iannella a Silvio Celeghin (1 + 1 varhaník) a vynikající český varhaník Jaroslav Tůma, který kromě varhan zahrál také na varhanní pozitiv (1 + 1 nástroj).

Karvinské varhany 2015 byly finančně podpořeny z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

moravskoslezský kraj


 

Za kulturou v každém věku

Cílem projektu je podpora a rozvoj aktivního přístupu ke kultuře a atraktivní a obsahově vhodný způsob trávení volného času pro všechny věkové kategorie.

Projekt byl zahájen v červenci 2015 a ukončen bude v červnu 2016. V jeho rámci proběhnou koncerty, taneční akce, divadelní představení, interaktivní pořady aj.

Projekt bude realizován díky podpoře Nadace OKD.

OKD


Karvinský kulturní advent 2015

Cílem projektu je udržování tradic a vytvoření příjemné předvánoční atmosféry, nabídnout předvánoční program pro různé cílové skupiny.

V rámci Karvinského kulturního adventu se uskutečnily předvánoční akce jako např. rozsvícení vánočního stromu, vánoční jarmark s každodenním bohatým programem po dobu celého adventu, adventní koncerty různých žánrů, mikulášoviny, vánoční pohádky a soutěže pro děti.

Projekt byl realizován díky podpoře Nadace OKD.

OKD