Kalendář událostí

Daily View
Dnes
Daily View
Zítra
Flat View
Archív

Walter Taszek - Myšlenka inspirací

vytvarny.jpg
Datum akce:úterý 21. 2. - středa 29. 3. 2017
Čas akce:po, st, pá: 9:00 - 15:00 hodin; út, čt: 9:00 - 19:00 hodin (U večerních divadelních představení, jejichž pořadatelem je MěDK, bude provozní doba prodloužena do konce přestávky představení. Hodinu před začátkem a během přestávky mají návštěvníci kulturních akcí se zakoupenou vstupenkou vstup zdarma.)
Místo konání:Mánesova síň
Předprodej:
Vstupné:20 Kč - dospělí/10 Kč - děti, senioři, studenti/hromadné vstupné pro školy - zdarma
Další informace:vernisáž se uskuteční 21. 2. 2017 v 17:00 hodin v Mánesově síni
Kontakt:
Přílohy:

 

Výstava obrazů, interiérových plastik, reliéfů,  graffito pastelů a počítačové tvorby.

Walter Taszek (sochař, malíř, grafik)   

Je absolventem oboru užité a dekorativní keramiky na Státní uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti.  Absolvoval v ateliéru prof. S. Mikuláštíka, kresbu u prof. K.Hofmana a keramické znalosti u mistra Úředníčka.

Zabývá se abstraktně laděnou malířskou tvorbou, grafikou, dřevěnou a hliněnou vypalovanou plastikou.

V 60. letech patří k zakladatelským osobnostem karvinské výtvarné skupiny Parazol, která v té době výrazně formovala výtvarné dění na Karvinsku a vnášela nové podněty do tvorby zdejších umělců.

Zúčastňuje se četných výstav doma i v zahraničí, zejména v Polsku, Maďarsku a Slovensku. Řadu prací realizoval v architektuře – např. plastiky Petra a Pavla zdobí kostel v Kreutzweingartenu v SRN, dřevěná a měděná plastika na budově rekreačního střediska na Kozubové v Beskydech atd.

Připomenutí si zaslouží karvinskou veřejností vděčně přijatý Slezský betlém z roku 1995, realizovaný v životní velikosti, umístěný vždy o vánočních svátcích na náměstí v Karviné - Fryštátě.

Práce Waltra Taszka jsou zastoupeny ve sbírkách Fondu kultury v Karviné, městského muzea v Bielsku-Białe v Polsku a v četných soukromých sbírkách v České republice, Německu, Švýcarsku, Polsku, Japonsku a v USA.

 taszek

 

4fb3a2496c19d7.21755998[1].jpg images[1].jpg images[2].jpg


Zpět