Kalendář událostí

Daily View
Dnes
Daily View
Zítra
Flat View
Archív

Miroslav Pawelek - MICHAELA - výstava fotografií

baner foto.jpg
Datum akce:úterý, 4. 4. - středa, 10. 5. 2017
Čas akce:po, st, pá: 9:00 - 15:00 hodin; út, čt: 9:00 - 19:00 hodin (U večerních divadelních představení, jejichž pořadatelem je MěDK, bude provozní doba prodloužena do konce přestávky představení. Hodinu před začátkem a během přestávky mají návštěvníci kulturních akcí se zakoupenou vstupenkou vstup zdarma.)
Místo konání:Mánesova síň
Předprodej:
Vstupné:20 Kč - dospělí/10 Kč - děti, senioři, studenti/hromadné vstupné pro školy - zdarma
Další informace:vernisáž se uskuteční 4. 4. 2017 v 17:00 hodin v Mánesově síni
Kontakt:
Přílohy:

plakát

 

"Kdykoli mám čas, fotím", říká fotograf Miroslav Pawelek.

Se snímky Miroslava Pawelka se zájemci mohou setkat na výstavách, každoročně v autorském kalendáři, který vychází pouze v exklusivně malém nákladu, či v denním tisku, kde se objevují hlavně jeho reportážní fotografie.

„Asi jako každý teenager jsem v pubertě začal experimentovat s focením. Fotil jsem na fotoaparát mého otce. Byla to doba oťukávání, zda-li bych si s „malou černou krabičkou“ rozuměl. Kouzlu focení jsem poté propadl naplno. Proto jsem neváhal a pořídil jsem si vlastní fotoaparát. A začal jsem se focením seriózně zabývat. Věnoval jsem se samostudiu, vzdělával jsem se, navštěvoval jsem výstavy.“

Nejraději má na fotografování onen magický okamžik, kdy člověk přiloží hledáček fotoaparátu k oku a najednou začne vnímat svět skrz soustavu čoček. Fascinuje ho, že může zachytit v čase svůj vlastní obraz toho, jak vidí fotografovanou osobu, okamžik, scénu. Kdykoliv má čas, bere fotoaparát do ruky a vyráží na lov nějakých zajímavých snímků. Nedá dopustit na digitální fotografii. Intenzivněji se začal věnovat focení poté, co se mu do ruky dostala digitální zrcadlovka. Ale samozřejmě focení na klasický přístroj má své neodolatelné kouzlo. Jeho srdeční záležitostí je focení divadla a koncertů. Rád se věnuje portrétní fotografii, dokumentu a reportáži. Vždy má pocit, že každá vytvořená fotografie by mohla být ještě lepší. Velmi si však cení fotografického dokumentu o malé dívce, který se mu zdá nejzdařilejší. Ostatně posoudit, které fotografie jsou nejlepší, mohou samotní návštěvníci výstavy.

pawelek výstava


Zpět