Kalendář událostí

Daily View
Dnes
Daily View
Zítra
Flat View
Archív

Veronika Zvonečková - Nejen dětem

vytvarny.jpg
Datum akce:úterý, 16. 5. - středa, 28. 6. 2017
Čas akce:po, st, pá: 9:00 - 15:00 hodin; út, čt: 9:00 - 19:00 hodin (U večerních divadelních představení, jejichž pořadatelem je MěDK, bude provozní doba prodloužena do konce přestávky představení. Hodinu před začátkem a během přestávky mají návštěvníci kulturních akcí se zakoupenou vstupenkou vstup zdarma.)
Místo konání:Mánesova síň
Předprodej:
Vstupné:20 Kč - dospělí/10 Kč - děti, senioři, studenti/hromadné vstupné pro školy - zdarma. Ve čtvrtek 18. 5. 2017 v rámci Mezinárodního dne muzeí a galerií vstup zdarma.
Další informace:vernisáž se uskuteční 16. 5. 2017 v 17:00 hodin v Mánesově síni
Kontakt:
Přílohy:

plakát

 

Výstava "Nejen dětem" je pojata interaktivně a nabízí náhled hned do tří různých oblastí:

1. Jiří Žáček , "Ahoj, moře" - ukázky ilustrací ke knížce pro děti " Ahoj, moře" od známého spisovatele Jiřího Žáčka, včetně jeho básniček

2. "Šikulové" - vůbec první výstava známého pořadu České televize Šikulové, kde autorka působí jako scénáristka, a připravila pro děti ukázky nápaditých výrobků včetně popisu jejich výroby

3. "Pracovní listy pro předškoláčky" - omalovánky a ilustrace pro nejmenší děti

Doufáme, že tato výstava bude nejen  inspirací pro různé "šikulovské" tvoření, ale i pro malování a kreslení. Děti si můžou z výstavy odnést i jednu z předtištěných omalovánek, které autorka k účelům této výstavy pro děti vytvořila.

 

Veronika Zvonečková se narodila 23. prosince 1979 v Karviné. Prožila zde celé své dětství a v letech 1994 - 98 studovala na zdejším gymnáziu. Svá studia završila v Brně, kde v roce 2003 absolvovala magisterské studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Téma její diplomové práce, „Ilustrace dětské knihy“, ji inspiruje dodnes. Díky ní také navázala spolupráci s básníkem Jiřím Žáčkem, jehož sbírku básniček ilustrovala. Spolupracují na dokončení této knížky a ještě letos by ji rádi nabídli k publikaci.

Ve své výtvarné tvorbě se Veronika Zvonečková věnuje jak malbě (akvarel a ilustrace pro děti), tak kresbě (zejména realistické portréty). Letos ilustrovala výukový materiál Národního institutu pro další vzdělávání pro předškolní děti, které se učí česky. Vznikly tak pracovní listy s obrázky, které pomůžou českým učitelům přiblížit hravým způsobem český jazyk dětem cizinců. Už třetím rokem působí Veronika také jako scénáristka výtvarného pořadu České televize s názvem Šikulové, který je věnovaný dětem a který je zaměřen na tvůrčí činnosti a na výrobky z recyklovatelných materiálů. Psaní těchto scénářů je tvůrčí činností samou o sobě, výtvarnou i literární, neboť obnáší jak vymýšlení nových originálních výrobků, tak sepsání tématicky zaměřených dialogů pro účinkující herce a děti.

Své nabyté poznatky z oblasti výtvarné tvorby předává Veronika velmi ráda dále, zejména dětem - učí výtvarnou výchovu na základní škole Borovského v Karviné.

Výstavy:    

Fragmenty                                    (Výstava portrétů, Galerie Borovského, 2014)

Ahoj, moře                                    (Společná výstava s básníkem Jiřím Žáčkem, Galerie Borovského, 2014)

Konverzace uměním                 (Spoluúčast na výstavě výtvarníků, Karviná, 2015)

Ilustrace dětem                           (Regionální knihovna Karviná – Mizerov, 2015)

Fragmenty II.                               (Regionální knihovna Karviná – Fryštát, 2016)

Dětem                                             (Mánesova síň Karviná, 2017)

Konverzace uměním II.             (Spoluúčast na výstavě výtvarníků, Karviná, 2017)

 nejen dětem plakát

Kočka leze dírou, pes oknem...jpg Sedí liška pod dubem,....jpg Slunce nad mořem.jpg Šikulové_06_Šimek_20150202_9457.jpg WP_20151009_11_56_18_Pro.jpg


Zpět