Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Bandaband

Datum akce: neděle, 26. 7. 2020
Čas akce: 17:00 hod.
Místo konání: Masarykovo náměstí, Karviná-Fryštát
Předprodej:
Vstupné: zdarma
Další informace:
Kontakt:
Přílohy:

plakát

BANDABAND je kapela, která se s tím ani trochu nepáře.

Má drive, hraje pozitivní muziku a každý koncert obrátí v jedinečnou událost, ze které posluchači odcházejí plni zážitků. Svým nezaměnitelným zvukem a energií dokáže člověka roztančit, rozesmát, nadchnout, pohladit po duši i donutit přemýšlet. Výbušná směs rocku, funku, blues a latiny a výhradně českých textů nutí lidi všech věkových skupin dupat si do rytmu.

Neobvyklé nástrojové obsazení dovoluje muzikantům výlety do různých žánrů. Blues, rock, jazz, funk i latina, prostě energická muzika. Přes tuto žánrovou rozmanitost je repertoár BANDABANDU velmi kompaktní a má svůj nezaměnitelný zvuk.

BANDABAND hraje především vlastní skladby. Jen výjimečně se na playlistu objeví píseň někoho jiného – občas nesmrtelná klasika jako Špitál u svatého Jakuba, jindy zase zhudebněný text. (Třeba Hrabě, Kainar, Žáček, Suchý,…)

BANDABAND jste mohli vidět třeba na festivalech Colours Of Ostrava, Rawa Blues, FestBlues Kolín, Zahrada, Garage Bluesfest, Česko hledá písničku, Akce!!! Černá louka, Michalfest, Blues Aperitiv či v televizním pořadu Dobré ráno s Českou televizí. Kapela vyhrála v mezinárodní soutěži FajnFest, 1.místo získala i na soutěžním bluesovém festivalu v polském Rybniku, každým rokem hraje na Festivalu v ulicích – doprovodné akci Colours Of Ostrava, atd…

Album „The Best Of“, které stará sestava v roce 2008 natočila, obsahuje 19 písní a jsou to v podstatě „sebrané spisy“ prvních deseti let existence kapely.

V červnu 2011 pak vyšlo album „Zážitkomat“. Jeho kmotry jsou Zlata Holušová (ředitelka festivalu Colours of Ostrava) a Radek Pastrňák (Buty). Deska vznikla během pouhých čtyř měsíců. Základní sestavu sedmi muzikantů doplnila při nahrávání pětice hostů, v čele s Michalem Žáčkem.

BB 01