Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Chinaski - Není nám do pláče tour

Datum akce: úterý, 24. 10. 2017
Čas akce: od 19:00 hod.
Místo konání: Ostravar Aréna - Ostrava
Předprodej: v síti TicketLive
Vstupné: 690 Kč, 590 Kč, 490 Kč
Další informace: více informací na: www.chinaski.cz
Kontakt:
Přílohy:

plakát

Chinaski letos zahrají jen osm koncertů. Jeden z nich bude v Ostravě. 

Jen osm koncertů a mezi nimi i Ostrava. Takový je letošní koncertní plán jedné z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski, která vydá na jaře nové album Není nám do pláče. Muzikanti kolem zpěváka Michala Malátného dokonce vynechají i letní festivaly a právě v Ostravě zahájí své krátké halové podzimní turné. Vstupenky na vystoupení, které se odehraje 24. října v Ostravar Aréně, jsou nyní aktuálně v prodeji v síti TicketLIVE. Koncerty svým titulárním partnerstvím zaštítí loterijní Sazka. 

Novou nahrávku, která vzniká v několika studiích na různých místech světa, předznamenává singl Není nám do pláče. „Promítli jsme do něj naše zkušenosti čtyřicátníků. Že některé věci nejsou jako ve dvaceti, ale že se i dál máme skvěle. O tom to celé je,“ přiznává frontman kapely Michal Malátný.    

Kapela na podzimní koncerty slibuje jednu z nejhezčích scén, co kdy měla, všechny zásadní písničky, i nový materiál. Chinaski plánují do designu pódia zapojit i fanoušky. Přes hasthtag #neninamdoplace na svých stránkách www.chinaski.cz tvoří kapela spolu se svými fanoušky největší galerii šťastných okamžiků. Fotky a videa se pak zakomponují a využijí v halách na turné ve speciálních instalacích. Inspirovalo je k tomu pozitivní vyznění nových písniček na albu. „Všude kolem nás se to hemžilo negativními zprávami, ale my chtěli ukázat, že život není blbej,“ říká kytarista František Táborský. „Vyzvali jsme proto lidi, aby fotili nebo natáčeli svoje šťastné okamžiky a sdíleli je na webu s ostatními. Chceme v tom určitě pokračovat a pokusit se s našimi fanoušky vytvořit největší galerii fotek šťastných okamžiků,“ dodává.  

Zatím poslední nahrávka Chinaski nazvaná Rockfield, která vyšla předloni, se záhy po vydání stala platinovou a nejprodávanější v České republice. Úspěšné byly i albové singly Víno, Každý ráno nebo Slovenský klín, které se staly dlouhodobě nejhranějšími písněmi českých rádií. Za album, které vyšlo i na vinylu, kapela získala tři nominace na Anděla a ze slavnostního ceremoniálu si odnesla sošku za Nejlepší skupinu. (tisková zpráva).           

 Chinaski 722