Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Gentlemen Singers - HUMOR V HUDBĚ

Datum akce: sobota, 17. 3. 2018
Čas akce: 19:00 hod.
Místo konání: velký sál MěDK
Předprodej: od 27. 11. 2017 od 15:00 hodin v pokladně MěDK Karviná, od 16:00 hodin v pokladně kina Centrum a on-line
Vstupné: 170 Kč
Další informace: délka představení: 70 minut + přestávka
Kontakt:
Přílohy:

plakát

Vokální soubor Gentlemen Singers z Hradce Králové je jediným profesionálním mužským oktetem v České republice, vítězem mezinárodních soutěží a pravidelným účastníkem významných festivalů od USA až po Jižní Koreu. Krom toho, že soubor od svého vzniku v roce 2003 absolvoval přes šest set koncertů ve třiadvaceti zemích na čtyřech kontinentech a vydal šest kritikou velmi kladně ohodnocených nahrávek, každoročně v červnu pořádá festival Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové, jehož hlavním cílem je propagace české sborové hudby v České republice a prostřednictvím pozvaných špičkových sborů z celé Evropy i v zahraničí.

Repertoár souboru zahrnuje jak současné skladby zkomponované či upravené přímo pro Gentlemen Singers skladateli, s nimiž soubor úzce spolupracuje (např. Jan Vičar, Jaroslav Krček, Jan Jirásek, Petr Wajsar či Stephen Hatfield), tak i klasická díla a capellové vokální hudby zejména 20. a 21. stol.

HUMOR V HUDBĚ - nový profilový repertoár souboru s hudbou od renesance po soudobé skladatele (italské, francouzské, španělské i anglické madrigaly, kánony W. A. Mozarta, originální aranže přímo pro Gentlemen Singers).

Nedílnou náplň činnosti souboru tvoří taktéž edukace formou workshopů a master class určených jednotlivcům i celým sborům, při níž členové souboru zúročují vlastní zkušenosti získané díky spolupráci s předními světovými ansámbly, dirigenty, sbormistry a skladateli. Vokální soubor Gentlemen Singers, jehož činnost je pravidelně finančně podporována statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem a Ministerstvem kultury České republiky, je hrdým velvyslancem české sborové školy.

Ukázka zde: https://www.youtube.com/watch?v=AQtMpQ6gj7s

 

 

gentlemen gentlemen singers