Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Rodinné vztahy - základ života - přednáška

Datum akce: sobota, 26. 11. 2022
Čas akce: 15:30 hod.
Místo konání: učebna č. 3, MěDK Karviná
Předprodej: od 24. 10. 2022, od 15:00 hodin v pokladně MěDK Karviná, od 16:00 hodin v pokladně kina Centrum a on-line
Vstupné: 50 Kč
Další informace:
Kontakt:
Přílohy:

plakát

program

Příchodem do rodiny nám bylo určeno přesné, pevné a jedinečné místo v jejím systému fungování, tedy naše role v rodinném systému. Narodili jsme se do ní jako Dítě a není vůbec jedno, kterým dítětem v pořadí jsme byli, zda prvorozeným, druhorozeným nebo dále-rozeným. Nejdůležitějším základem rodiny je Otec a Matka a forma a kvalita jejich partnerského vztahu. Děti totiž všechno napodobují, dokonce i to neviditelné a nahlas neřečené. Úkolem Dítěte, tedy nás, je naučit se hrát svou roli správně tak, aby to přesně vyhovovalo šablonám mateřské rodiny, jejichž nositeli jsou právě Otec a Matka. Pojďme se spolu alespoň obecně podívat na to, jaké jsou obvyklé varianty zdravých, ale i závadných šablon v rodinných rolích a vztazích a jak s tím dále naložit, aby se pro vás vše v dobré obrátilo.

Marek Ščotka - osobní, vztahový a rodinný terapeut, lektor a masér.

V současné době se Marek věnuje zejména lektorským aktivitám a práci s klienty na jejich osobních životních, vztahových nebo rodinných křižovatkách. Zaměřuje se v nich kromě jiného také na odhalení a řešení hlubokých vlivů rodových zátěží a opakování osudů po předcích.

Marek je autorem několika známých alternativních diagnostických metod např. Rodinné trojúhelníky, Těhotenská rovnice nebo Živlová diagnostika.

 www.marekscotka.cz

Přednáška se uskuteční v rámci akce: Cesta k vánoční harmonii - přednášky, vánoční stánky, dílničky pro děti i dospělé, zdobení vánočního stromečku, kavárnička s punčem a cukrovím, uklidňující cvičení, adventní dekorace, kulturní program.

Akce je součástí projektu Karvinský vánoční strom - cyklus adventních akcí podpořeného Nadací OKD.