Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Rozptýlení / Barcarole

Datum akce: čtvrtek, 30. 11. 2023
Čas akce: 19:00 hod.
Místo konání: velký sál MěDK
Předprodej: od 17. 10. 2023, od 15:00 hodin v pokladně MěDK Karviná, od 16:00 hodin v pokladně kina Centrum a on-line
Vstupné: 400 Kč, 380 Kč
Další informace: Představení není vhodné pro děti do 15 let. Délka představení: 60 minut, následuje přestávka a poté film 20 minut.
Kontakt:
Přílohy:

plakát

tisková zpráva

Komedie Rozptýlení je o lidech, kteří mají starosti a potřebovali by rozptýlit.

Pračka důchodkyně Isabelly vytopí drogově závislou sousedku. Je třeba zavolat opraváře. Hodinový manžel přichází do bytu, který ovšem nepůsobí jako domov opuštěné seniorky, ale jako klinika vyšinutých jedinců… Soused Isabely není schopen splnit poslední přání své zesnulé manželky, vytopená feťačka nenávidí důchodce, uprchlíky a vládu, Isabelle se zjevuje uražený manžel, který je roky po smrti a komplikuje jí život i opravu pračky…

Během této bizarní návštěvy padne iluze jednoho šťastného manželství, vyjasní se jedno staré nedorozumění a několik dalších nastane.

Druhá polovina představení je projekce krátkého filmu Barcarole, který je rovněž dílem Divadla Verze. Autorem scénáře a režisérem je Igor Chmela. Film byl uveden na festivalu v Karlových Varech a byl nominován na Českého Lva. Film tématicky úzce souvisí s divadelním představením a vystupují v něm, kromě jiných, stejní herci, kteří hrají v Rozptýlení. Chceme tak divákům nabídnout v jeden večer dva zážitky, divadelní a filmový. Spojení těchto dvou uměleckých odvětví považujeme v rámci naší produkce za unikátní divadlo, které divákům přinese i film.

Herecké divadelní obsazení: Vlasta Peterková, Jan Dolanský, Lenka Vlasáková, Ladislav Hampl, Igor Chmela.

Změna v obsazení vyhrazena.  

Autor a režie: Igor Chmela

Délka představení: 60 minut, následuje přestávka a poté film 20 minut.

Thriler: ZDE

Rozpty Jenda igelitka solo Rozptyl Lena c_moudak Rozptyl Rvac_ka.. Rozptyl Vlasta Igor Le_na