Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Rozverná výstava Evy a Milušky

Datum akce: úterý 22. 11. 2022 - středa 20. 12. 2022
Čas akce: po, st, pá: 9:00 - 14:00 hodin; út, čt: 9:00 - 19:00 hodin (U večerních divadelních představení, jejichž pořadatelem je MěDK, bude provozní doba prodloužena do konce přestávky představení. Hodinu před začátkem a během přestávky mají návštěvníci kulturních akcí se zakoupenou vstupenkou vstup zdarma.)
Místo konání: Mánesova síň
Předprodej:
Vstupné: 20 Kč - dospělí/10 Kč - děti, senioři, studenti/hromadné vstupné pro školy - zdarma
Další informace: vernisáž výstavy se uskuteční 22. 11. 2022 od 17:00 hodin v Mánesově síni MěDK
Kontakt: jana.kiedronova@medk.cz
Přílohy:

plakát

Společná výstava obrazů a loutek Evy Makowkové a Milušky Sztemonové.

Eva Makowková - žije v Petrovicích u Karviné, pracuje jako výtvarnice v MěDK Karviná. Jejími nejoblíbenějšími médii jsou akrylové barvy a lipové dřevo. Stylem akční malby tvoří obrazy na volné téma, ostrými dláty ze dřeva vyřezává, co ji zrovna napadne. Inspiraci čerpá zpravidla ze svého okolí, z knížek, které ráda čte, od lidí, které ráda potkává, takže i od vás, za což vám srdečně děkuje.

Miloslava Sztemonová - žije v Havířově, dlouhá léta pracovala v propagaci MěDK jako výtvarník. Ve volné tvorbě se věnuje malbě. Tématem jejích obrazů jsou převážně krajiny, a to jak z blízkého okolí, tak z cest do zahraničí. S oblibou pracuje v plenéru, kde se nejlépe zachytí světlo a nálada objektu. Z technik používá hlavně olej a pastel. Kromě několika samostatných výstav se účastní i kolektivních výstav karvinských výtvarníků a plenérů. Maluje si pro radost a doufá, že její obrazy potěší i vás.

1