Městský dům kultury Karviná, příspěvková organizace

Menu

Zpět

Kalendář událostí

Vánoční povídání se zpíváním a soutěžemi pro děti i dospělé

Datum akce: sobota, 2. 12. 2023
Čas akce: 13:00 hod.
Místo konání: Obřadní síň MěDK Karviná
Předprodej: od 23. 10. 2023, od 15:00 hodin v pokladně MěDK Karviná, od 16:00 hodin v pokladně kina Centrum a on-line
Vstupné: 50 Kč
Další informace:
Kontakt:
Přílohy:

plakát

plakát

Flašinetáři z Ostravy Vás budou provádět vánočními zvyky a tradicemi. To vše je samozřejmě podmalované písničkami a koledami.

Programový scénář zahrnuje jednotlivé dny podle svatých, jak je naši předkové slavili, jak se na Vánoce těšili a jak se na ně v době adventní připravovali. Svatí a svaté – Ondřej, Barbora, Mikuláš, Ambrož, Lucie, Adam a Eva, Štěpán, Silvestr, dále pak zimní slunovrat, Kristovo narození, svátek Mláďátek, Nový rok, Tři králové, Hromnice – s těmi všemi se pojí spousta adventních a vánočních tradic a zvyků. Tematicky jsou k tomu vybírány písničky a koledy a samozřejmě spousta soutěží a her pro malé i velké soutěžící diváky. Soutěže jsou jak pro jednotlivce, tak pro dvojice, týmy nebo pro všechny účastníky najednou. Takže se nestane, aby některé z přítomných dětí nebylo ani jednou zapojeno do hry. Program je tedy hravý, zábavný, poučný i vzdělávací.

Program je určen pro dětské diváky, pro rodiče s dětmi, ale také pro dospělé diváky. Kdo si hraje, nezlobí, a dětmi jsme nejen v předvánočním čase vlastně všichni. Bez ohledu na věk.

Krásné vánoční písničky v podání flašinetu mají své specifické kouzlo, které obzvláště působí při vzpomínání na doby dávno minulé. Na časy, kdy naše praprabáby a prapradědové byli malými dětmi. Flašinetáři z Ostravy – Zdeněk a Pavla – vám rádi zpříjemní čas „čekání na Ježíška“.

Účinkují: Flašinetáři z Ostravy

Vystoupení se uskuteční v rámci akce: Cesta k vánoční harmonii - přednášky, vánoční stánky, dílničky pro děti i dospělé, zdobení vánočního stromečku, kavárnička s punčem a cukrovím, uklidňující cvičení, adventní dekorace, kulturní program.

Akce je součástí projektu Kulturní advent pro malé i velké podpořeného Nadací OKD.